Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prohlídka vozidla po nehodě

14. 07. 2015 4:21:21
Prohlídku vozidla po dopravní nehodě provádí pracovník pojišťovny viníka - říká se mu mobilní technik, který provádí fotodokumentaci a sepisuje poškozené věci na vozidle s určením, zda opravit či vyměnit poškozený díl

Jak jsem již ve svém prvním blogu " Nehoda není náhoda " naznačoval, že prohlídka poškozeného vozidla je velmi důležitý úkon a že doporučuji abychom byli pokud možno při prohlídce, tak, se pokusím tento úkon trošku přiblížit - seznámit vás s tím, co to vlastně ta prohlídka je.

Jako první - prvotní úkon jsme provedli oznámení na pojišťovnu viníka, popřípadě pokud viník není hned stanoven ( řešení ve správním řízení ) na svou pojišťovnu a sdělili jsme, kde se vozidlo nachází a kde je možné provést prohlídku.

Opět se odvolám na svůj první blog, kde jsem uvedl, že je jen na Vás poškozených - rozhodnutí, kde budete vozidlo opravovat, nikdo Vás nemůže nutit. Je to Vaše právo.

Takže jsme se rozhodly, že budeme opravovat auto u Tondy v garáži, jelikož je to kluk šikovná on všechno opraví a my jej osobně známe a plně mu důvěřujeme. Na stanovený den a hodinu přijede pracovník pojišťovny a bude provádět prohlídku.

Jaké podklady k prohlídce potřebujeme?

1. Technický průkaz od vozidla - doporučuji mít již kopii kterou pracovníkovi pojišťovny předáte, pokud je vozidlo na leasing - doma musíte mít kopii TP.

2. Kopii OP a ŘP řidiče v době DN ( předpokládáme že jsme majitelé vozidla )

3. Záznam o dopravní nehodě

4. Klíče od vozidla ( vypadá to směšně ale těch případů, kdy přijel mobilní technik a pak se hledají klíče je neskutečně mnoho taková banalita ale...)

Začíná prohlídka

v žádném případě se mobilnímu technikovi ( pracovník pojišťovny ) nepleťme to práce, nechejme jej dělat jeho úkony, což je v prvé řadě fotodokumentace. Jsme přítomni ale nepřekážíme. Jakmile dojde k sepisování poškozených věcí,staneme se velmi pozornými, jelikož jak jsem naznačoval zde platí na 100% CO JE PSÁNO TO JE DÁNO. Pokud s něčím nebudeme s technikem souhlasit tak jej na to upozorníme, budeme žádat opravu. Co se tím myslí ??? tak nejčastější spory se vedou o zadní plastový nárazník, který je poškozen tak, že je v něm prasklina , prolomenina a poškozený lak. Dosti často technici zapisují do prohlídky - OPRAVU. a JE TO TADY !! jak to oprava ? je tam díra, je tam prasklina a je to celé nějaké zdeformované a vy to chcete dávat na opravu??? --- ne nesouhlasím, žádám výměnu. A co ta lišta toho zadního nárazníku???? ano pokud je poškozená taky výměna.

Dále trvejte aby bylo v prohlídce zapsáno, že výměna dílů bude provedena originálními díly , nikoli tzv. aftermarketové díly - což znamená díl z druhovýroby. Proč ne z druhovýroby??? je téměř jistota, že díl nebude na 100% pasovat, a že jej bude nutno nějak připasovávat - přirovnávat.

Dobře máme to hotové, tak by mělo dojít k podpisu prohlídky. Pozor - důkladně si celou prohlídku přečtěte , jsou tam věci podobně jako v jiných smlouvách napsány slabě a malým písmem, nebudu rozepisovat detaily, ale rozhodně tam stojí že souhlasíte s provedenou prohlídkou bez výhrad. Dále prohlídka musí obsahovat jak bude škoda likvidována. Rovněž tak by se v prohlídce měla objevit poznámka možné doprohlídky po odstrojení poškozených dílů - v našem případě - zadní nárazník poškozený tak, že je předpoklad, že bude poškozena i výztuha zadního nárazníku, popřípadě zadní stěna a to se zjistí až po odstrojení. Nelze ale automaticky výztuhu opravovat, musí být odstrojen zadní nárazník a zavolat na pojišťovnu aby vyslali mobilního technika na doprohlídku. Ano můžete namítnout aby technik posečkal, že to máte hned zdemontované, ale věřte že se to nestane, bohužel, musí dostat k tomuto dalšímu úkonu zakázku od pojišťovny.Je to tak trochu zdlouhavý proces, ale musí se dodržet

Likvidace škody je možná provést pouze třemi způsoby. Víc jich prostě není.

1. Totální škoda 2. faktura ( parciálni škoda ) 3. rozpočet.

Vy rozhodujete jak bude škoda likvidována, ten mobilní technik se Vás na to bude ptát. Když si ale nebudete vědět rady, nechte si poradit opět od někoho kdo tomu rozumí. Tonda z garáže je sice machr na slovo vzatý a opraví úplně všechno ale nemusí rozumět těmto postupům a mohli by jste si mnohdy uškodit. Takže opět obezřetnost je zde na místě. Je to Váš majetek, jedná se o Vaší opravu.

Přeji všem aby tyhle procedury nemusely podstupovat.

Autor: Ivan Dřínek | úterý 14.7.2015 4:21 | karma článku: 13.51 | přečteno: 985x

Další články blogera

Ivan Dřínek

Nehoda

ta se může stát komukoliv z nás, je otázkou, jak se zachováme, co uděláme, vždy to bude vizitka toho kdo nehodu způsobil - jak se zachoval.

16.1.2017 v 21:08 | Karma článku: 10.42 | Přečteno: 545 | Diskuse

Ivan Dřínek

Emoce? Ego? nebo co ?

k napsání tohoto článku mne vyprovokoval článek na iDnes - odkaz zde: http://brno.idnes.cz/agresivni-ridic-dalnice-couvani-srazka-dys-/brno-zpravy.aspx?c=A170116_093357_brno-zpravy_krut

16.1.2017 v 14:16 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 272 | Diskuse

Ivan Dřínek

Jak " vybržďuje " profesionál

reaguji tak na článek, který vyšel zde. https://www.novinky.cz/krimi/425592-vybrzdeni-kamionu-ridici-proslo-zabral-omyl-s-pedaly.html Samozřejmě si mohu myslet své, ale soud , který se " vybržďováním " zabýval, tak úmysl

6.1.2017 v 12:28 | Karma článku: 26.63 | Přečteno: 1632 | Diskuse

Ivan Dřínek

Tak to je síla

takový název měl e-mail, který mně přišel, a sám osobně jsem se nestačil divit. Pustil jsem si to video,

5.1.2017 v 23:32 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 897 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Jak vyhnat kunu a nedostat po čuni.

"Kus auta Vám sežrala kuna chlapi. Káble jsou v prdeli." Prohlásil bodře zkušený automechanik Oharek a utřel si ruce do špinavé hadry.

22.8.2017 v 16:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Milan Šupa

Cesta k moudrosti a vznešenosti ducha

Jako na nebesích, tak i na zemi! Tak, jak se v noci na nehybné hladině jezera zrcadlí majestát hvězdné oblohy, přesně tak se může v našem nitru a mysli zrcadlit vznešená moudrost ducha, přicházející z výšin.

22.8.2017 v 15:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Jana Slaninová

Až vás někdo naštve, pošlete ho do... Liberce!

Tak ji dovezli. Je šedivá, smrdí novotou a umožňuje přežít vlhká rána plná kočičího štrachání, houpání vozu a ranních mlh. Jediný, kdo přežívá zdánlivé nepohodlí, je magorná žena, která smrdí kouřem všech zapálených ohňů.

22.8.2017 v 14:22 | Karma článku: 10.89 | Přečteno: 434 | Diskuse

Olga Pavlíková

Žasnu: nařízení EU o platech politiků má smysl,

ale naše skvělá vláda ho skrečuje. O čem jiném takové nařízení může být než o výplatách našich vykutálených politiků.

22.8.2017 v 11:30 | Karma článku: 29.33 | Přečteno: 919 | Diskuse

Jan Bartošek

Nepřípustná „presumpce viny“!

Trestní řád České republiky je založen na presumpci neviny. Osobě, zjednodušeně řečeno, které není prokázána vina, nemůže být vyměřen trest! Analogicky by tato zásada měla platit i pro konání jiných státních orgánů.

22.8.2017 v 10:29 | Karma článku: 20.31 | Přečteno: 662 | Diskuse
Počet článků 16 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 953

občan této země, profesí soudní znalec oboru Ekonomika - odhad a ceny motorových vozidel, stanovení výše majetkové újmy.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.